Karboksyterapia to zabieg polegający na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły w celu leczenia różnych problemów skórnych i estetycznych. Wstrzyknięty dwutlenek węgla prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych w okolicy poddawanej zabiegowi co zwiększa dopływ tlenu i składników odżywczych do komórek skóry. Stymuluje to procesy regeneracyjne i produkcję kolagenu, a szybszy przepływ limfy eliminuje obrzęki. Dlatego też karboksyterapia nie ma sobie równych w niwelowaniu obrzęków oraz zasinień w okolicy oka.
Ponadto efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%.
Zaletą zabiegu jest niska inwazyjność. To zabieg bezpieczny i precyzyjny. Dwutlenek węgla fizjologicznie znajduje się w naszej skórze.
Okolice oka, twarz, brzuch, uda, pośladki, ramiona, skóra głowy
Okres rekonwalescencji
24 h
Karboksyterapia
Czy ten zabieg jest dla Ciebie?
Korzyści:
redukcja obrzęków,
zmniejszenie widoczności rozstępów i blizn,
zmniejszenie obwodów ciała,
redukcja cellulitu,
zmniejszenie widoczności cieni pod oczami,
poprawa jędrności skóry.
Przeciwwskazania:
aktywna opryszczka
nowotwór (5 lat wstecz)
antybiotyki
choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze
Karboksyterapia
Jak przygotować się do zabiegu?
Przed zabiegiem należy zapoznać się i wykluczyć przeciwwskazania. Dla lepszych efektów zabiegowych zalecane jest picie dużych ilości wody, aby jak najlepiej nawodnić organizm od środka. Wpływa to również na szybszą rekonwalescencje po zabiegu.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Podczas zabiegu odczuwalny jest lekki dyskomfort. Do odczuć towarzyszących podawaniu dwutlenku węgla należą: rozpieranie, ucisk, szczypanie, pieczenie.
Bezpośrednio po zabiegu pojawia się niewielkie zaczerwienienie i opuchlizna, ustępujące zazwyczaj po upływie kilku godzin.