• Dni robocze

  9:00 - 21:00

 • Sobota

  10:00 - 15:00

 • Niedziela

  Zamknięte

Likwidacja przebarwień

Likwidacja przebarwień

Likwidacja przebarwień

Przebarwienia na skórze najczęściej pojawiają się w miejscach najbardziej narażonych na promieniowanie słoneczne – na twarzy, dekolcie lub dłoniach. Zmiany skórne przybierają różne odcienie brązu. Sprawdźmy skąd biorą się przebarwienia oraz jak z nimi skutecznie walczyć.

Przyczyny powstawania przebarwień

Za przebarwienia w głównej mierze odpowiedzialne są hormony, które zaburzają funkcjonowanie melanocytów wytwarzających naturalny pigment w skórze. Nadmiar barwnika kumuluje się na powierzchni skóry tworząc ciemne plamy.

Przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych i leków o działaniu światłouczulającym sprzyja powstawaniu przebarwień.
Problem z przebarwieniami o wiele częściej dotyka osoby, które mają wahania hormonalne – kobiety w ciąży lub młode mamy.

Warto pamiętać, aby unikać nadmiernego promieniowania słonecznego oraz przez cały rok stosować kremy z filtrem.

Efekty zabiegu

Rodzaje przebarwień

 • Piegi – najczęściej występujący rodzaj przebarwień, do których mamy skłonność genetyczną. Pojawiają się także na skutek promieniowania słonecznego.
 • Melazma – przebarwienia, za które odpowiedzialne są hormony, słońce oraz geny. Występują najczęściej podczas ciąży lub stosowaniu środków antykoncepcyjnych.
 • Pozaplane – powstają na skutek urazów skóry lub trądziku.
 • Starcze – występują u starszych osób, które w poprzednich lata nadużywały promieni słonecznych.

Efekty zabiegu

Laserowa likwidacja przebarwień

Współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne sposoby usuwania przebarwień. W naszym gabinecie Medilaser wykonać można zabiegi laseroterapii, polegające na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się melanina, co powoduje redukcję zmian. Sprawdź szczegóły dotyczące zabiegów: Laser CO2 Perfectus oraz Laser Emerge.