
Likwidacja przebarwień
Przebarwienia na skórze najczęściej pojawiają się w miejscach najbardziej narażonych na promieniowanie słoneczne – na twarzy, dekolcie lub dłoniach. Zmiany skórne przybierają różne odcienie brązu. Sprawdźmy skąd biorą się przebarwienia oraz jak z nimi skutecznie walczyć.
Przyczyny powstawania przebarwień
Za przebarwienia w głównej mierze odpowiedzialne są hormony, które zaburzają funkcjonowanie melanocytów wytwarzających naturalny pigment w skórze. Nadmiar barwnika kumuluje się na powierzchni skóry tworząc ciemne plamy.
Przyjmowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych i leków o działaniu światłouczulającym sprzyja powstawaniu przebarwień.
Problem z przebarwieniami o wiele częściej dotyka osoby, które mają wahania hormonalne – kobiety w ciąży lub młode mamy.
Warto pamiętać, aby unikać nadmiernego promieniowania słonecznego oraz przez cały rok stosować kremy z filtrem.
Efekty zabiegu
Rodzaje przebarwień
- Piegi – najczęściej występujący rodzaj przebarwień, do których mamy skłonność genetyczną. Pojawiają się także na skutek promieniowania słonecznego.
- Melazma – przebarwienia, za które odpowiedzialne są hormony, słońce oraz geny. Występują najczęściej podczas ciąży lub stosowaniu środków antykoncepcyjnych.
- Pozaplane – powstają na skutek urazów skóry lub trądziku.
- Starcze – występują u starszych osób, które w poprzednich lata nadużywały promieni słonecznych.
Efekty zabiegu
Laserowa likwidacja przebarwień
Współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne sposoby usuwania przebarwień. W naszym gabinecie Medilaser wykonać można zabiegi laseroterapii, polegające na termicznym, kontrolowanym uszkadzaniu komórek, w których nagromadziła się melanina, co powoduje redukcję zmian. Sprawdź szczegóły dotyczące zabiegów: Laser CO2 Perfectus oraz Laser Emerge.