• Dni robocze

  9:00 - 21:00

 • Sobota

  10:00 - 15:00

 • Niedziela

  Zamknięte

Medilaser

Czym jest peeling chemiczny i na czym polega?

Czym jest peeling chemiczny i na czym polega?

Peeling chemiczny to rodzaj zabiegu, zaliczanego do medycyny estetycznej, który możemy wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Stosuje się go głównie na przebarwienia oraz na blizny powstałe w wyniku uszkodzeń skóry. Miejsca, które najczęściej poddawane są temu zabiegowi, to skóra twarzy, szyi oraz dłoni. W dalszej części artykułu powiemy na czym polega peeling chemiczny, ale również jakie daje efekty. Poznaj także rodzaje peelingu chemicznego.

Czym jest peeling chemiczny?

Peelingi chemiczne, nazywane również kwasami są bardzo popularnymi zabiegami w gabinetach kosmetycznych, bowiem prawidłowo dobrane, potrafią przynieść niesamowite efekty terapeutyczne. Natomiast substancje peelingujące wywołują trzy zjawiska zachodzące w tkankach:

 • Uszkodzenie;
 • Eliminacja;
 • Regeneracja

Peelingowi chemicznemu towarzyszy stan zapalny, o kontrolowanym przebiegu.

Na czym polega peeling chemiczny?

Peeling chemiczny polega na usunięciu martwego naskórka przy użyciu substancji chemicznych, nakładanych na skórę. Są to odpowiednio przygotowane mieszanki, które mają za zadanie poprawić jakość, ale również kondycję skóry. Zabieg ten najczęściej stosowany jest na skórę twarzy, ale także nakładany jest na skórę dłoni, szyi oraz dekoltu. Peeling chemiczny jest zaliczany do bardzo bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej.

Rodzaje peelingu chemicznego

Peeling chemiczny dzielimy na trzy rodzaje:

 • Peeling powierzchniowy – w którym usuwa się naskórek w celu likwidacji drobnych zmarszczek, trądziku oraz drobnych przebarwień.
 • Peeling średnio głęboki – polega on na oczyszczeniu naskórka oraz skóry właściwej, dzięki któremu zmniejszą się głębsze zmarszczki, blizny na skórze, ale również poważniejsze przebarwienia.
 • Peeling głęboki – jest to rodzaj peelingu chemicznego, który działa tak jak peeling średnio-głęboki, ale do jego wykonania używa się silniejszych roztworów chemicznych. Jego wykonanie zaleca lekarz, głównie w przypadku bardzo głębokich blizn oraz uszkodzeń skóry.

Oferta gabinetu Medilaser

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem peelingu chemicznego w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, to umów się na konsultacje TUTAJ.

Zostaw komentarz