• Dni robocze

    9:00 - 21:00

  • Sobota

    10:00 - 15:00

  • Niedziela

    Zamknięte

Endermologia – charakterystyka, zalety oraz sposób działania

Endermologia – charakterystyka, zalety oraz sposób działania

Endermologia – charakterystyka, zalety oraz sposób działania

Wiele kobiet, które starają się pozbyć cellulitu lub chcą wymodelować swoją sylwetkę poddaje się zabiegowi endermologii. Dla niektórych osób to pojęcie może być kompletnie obce, lecz warto dowiedzieć się na czym polega ten zabieg, czym się charakteryzuje, w jaki sposób przebiega oraz jakie przynosi korzyści?

Endermologia – charakterystyka

Endermologia to masaż podciśnieniowy, czyli zaawansowana technologia stymulacji skóry i tkanki podskórnej. Jej zadaniem jest pobudzenie naturalnego metabolizmu oraz procesów fizjologicznych. Przy użyciu specjalnej głowicy, wyposażonej w dwie rolki następuje proces mechanizacji tkanki łącznej. Zabieg ten jest również proponowany osobom, które pragną poprawić kontur twarzy i elastyczność skóry.

Jak działa zabieg endermologii

Endermologia wyróżnia się swoim potrójnym działaniem. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest uzyskanie efektu ujędrnienia, wygładzenia oraz wyszczuplenia. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ wykorzystywane do niego urządzenie jest sprzętem medycznym, posiadającym liczne badania naukowe, potwierdzające jego skuteczność. Warto również dodać, że zabieg jest bezbolesny oraz nieinwazyjny.

Przebieg zabiegu endermologii na ciało

Zabieg rozpoczyna się ubraniem przez klientkę specjalnego kombinezonu, który przylega do ciała, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Sam masaż przeprowadzany jest za pomocą głowicy, która zbudowana jest z dwóch ruchomych rolek oraz komory ssącej. Pod wpływem ciśnienia, fałd skórny zostaje wciągnięty między rolki. Skóra jest wtedy rolowana, dzięki czemu tkanka jest pobudzana.

Przebieg zabiegu endermologii na twarz

Endermologia twarzy również jest rodzajem masażu. Jednak warto dodać, że w przypadku zabiegu na twarzy, nie jest ona niczym przykryta. Klapki, w które wyposażone jest urządzenie poruszają się, delikatnie uciskając powstałe fałdy skóry. Dzięki takiemu działaniu, w naturalny i nieinwazyjny sposób dochodzi do stymulacji, która powoduje poprawę napięcia, kolorytu oraz dotlenienie skóry.

Przeciwwskazania zabiegu endermologii

Przed umówieniem się na wizytę, należy pamiętać, że zabieg ten posiada pewne przeciwwskazania. Jeżeli do pięciu lat wstecz zmagaliśmy się z chorobą nowotworową, nie powinniśmy decydować się na zabieg. Wykluczające z zabiegu są również stany zapalne skóry, aktywna opryszczka, trądzik lub łuszczyca. Posiadając tętniaki, miażdżycę lub nieregularne nadciśnienie, również powinniśmy zrezygnować z zabiegu endermologii.

Efekty zabiegu endermologii

Dużo osób decyduje się na zabieg endermologii ze względu na wiele zalet. Dzięki intensywnemu działaniu na skórną i podskórną tkankę, komórki produkują kolagen oraz elastynę, które odpowiadają za elastyczność skóry. Przez rozciąganie skóry między rolkami, dochodzi do stymulacji fibroblastów, które produkują włókna kolagenowe, co skutkuje odmłodzeniem skóry.

Oferta firmy Medilaser

Jeżeli interesuje was zabieg Endermologii, to zdecydowanie warto skorzystać z oferty gabinetu kosmetycznego Medilaser. Oferują oni zabieg endermologii, który przeprowadzany jest w sterylnych warunkach przez najlepszych specjalistów.